Kulak Arkasında Ağrı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kulak Arkasında Ağrı Belirtileri ve Tedavisi

Kulak arkasında ağrı, Öncelikle kulak arkasında olan ağrılarımız bir süre sonra başa, boyuna ve yüzümüze kadar inebilir. Bu ağrı başka hastalıklara yol açabilir onun için dikkatli olmamız gereklidir. Bu hastalık bazen çok ciddi bir hastalık olup, bazen de çok basit olabiliyor. Genellikle böyle ağrılar kulak içi veya çevresinde iltihap oluşmasına sebep olmaktadır ve bir de orta kulak iltihabı vardır. Orta kulak iltihabı ise kulaktan başlayıp zara ve oradan ise kemiklerimize kadar etkisi bulunmaktadır. Bu kulak ağrılarının da en önemli hastalıkları ise Menenjit ve Beyin apsesi olarak belirlenmiştir.

Kulak arkasında veya içinde oluşan ağrılar çok önemli ağrılar olup herkesin ciddiye alması gereklidir. Kulak arkasında oluşan bir ağrı içinde oluşan başka bir hastalık sebebiyle yan etki yapan bir ağrı olması ihtimali de vardır. Daha önce kabakulak ve su çiçeği gibi hastalıklar herkesin bildiği ve herkesin er ve geç geçirmesi gerektiği hastalıklardır. Bu hastalıkların aşısı vardır ve her insan bireyi bu aşıları olmak zorundadırlar. Bu hastalıklar da kulak arkasında ağrı yapabilir. Bu ağrılar yan etki yapabilir. Bu yan etkiler ateş, mide bulantısı, baş dönmesi gibi durumlardır ve bu durumlara çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

Kulak arkasındaki ağrılarının bir nedenleri ise kulakta oluşabilecek yağ bezesi oluşmasıdır. Yağ bezeleri çok tehlikeli olup sertleşmesine ve büyümesine dikkat etmemiz gereklidir. Aksi taktirde kulağımızda çok büyük hasarlara yol açabilir. Bu yağ bezelere yaşlı insanlarda çok daha fazla görülmüştür ve bilindiği kadarıyla kulak arkasında ağrısı bulunan insanların birçoğu ise yaşlı insanlardır. Yaşlı insanların bir çoğun da işitme kaybı vardır. Bilindiği kadarıyla yaşlı insanların birçoğu kulak işitmeleri için işitme cihazları kullanmaktadırlar. Kulak arkasındaki ağrıların birçok sebebi olup kişiye göre değişmektedir.

Menenjit ise beyin zarlarına ve kemik hasarlarına neden olabilir. Bu hastalığın gittikçe ilerlemesi durumunda işitme kaybına neden olabilir. Mide bulantısı, ateş, baş ağrısı gibi belirtiler görebilirsiniz. Beyin apsesi kafa içerisinde oluşan basıncı artar ve kafa ağrısı yapar ve yine ateş, mide bulantısı gibi belirtiler görülebilir. Beyin apsesi kafamızda iki yerde oluşabilir. Birincisi ise orta kafa çukurunda oluşmaktadır. İkincisi ise arka kafa çukurunda oluşmaktadır. Tedavi yapılsa bile hayati risk taşıyan bir hastalıktır.

Kulak Arkasında Ağrı Yorumları

soru

Ece

19 Nisan 2017 Çarşamba

Kulak kasimda agri cok siddetli nasil gecer

Cevap yaz
cevap

Aksen

24 Eylül 2018 Pazartesi

Bir kulak burun boğaz uzmanı ile görüşerek sorunu öğrenebilirsiniz. Kulak kasındaki ağrının birçok nedeni olabilir. Geçmiş olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Stres Baş Ağrısının Nedenleri?

Stres Baş Ağrısının Nedenleri?

Gece Diş Ağrısı için Yapılabilecekler

Gece Diş Ağrısı için Yapılabilecekler

Kasık Ağrısı Nasıl Geçer?

Kasık Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Karanfil Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Diş Ağrısı Karanfil Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Boğaz Ağrısı Neden Olur? ve Nasıl Tedavi Edilir?

Boğaz Ağrısı Neden Olur? ve Nasıl Tedavi Edilir?

Güncel

Kas Ağrısı Nasıl Geçer?

Kas Ağrısı Nasıl Geçer?

Güncel

Çene Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Çene Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Göğüs Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Göğüs Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6